Orientační závody tělesně hendikepovaných

Další ročník tradičního orientačního závodu pro zdravotně hendikepované.

Únor 3rd, 2015

Další ročník tradičního orientačního závodu pro zdravotně hendikepované.

TJ Opava, oddíl orientačního běhu, uspořádala od roku 1998 již šestnáct orientačních závodů pro zdravotně hendikepované. S výjimkou ročníků 1999, 2002 a 2003 se jedná o nepřetržitou řadu let (v letech 2010 a 2012 byly závody dokonce dva), kdy byly tyto závody pořádány nejen v Opavě, ale také na jiných místech – Hrabyně (3x), Olomouc (2x), Arboretum Nový Dvůr, Zlaté Hory, Krnov (ve spolupráci s oddílem SKOL) a Přerov v loňském roce. Nejvíce závodů proběhlo samozřejmě přímo v Opavě (7x), a to v pěti různých lokalitách, přičemž do jedné z nich bychom se chtěli vrátit i letos. Jedná se o sídliště a jeho okolí v městské části Kateřinky, kde se závodilo naposledy v roce 2004, takže i tento prostor se většině závodníků bude jevit jako nový, zvláště potom, co v něm v minulých letech proběhla rozsáhlá revitalizace clic.
Termín závodu jsme stanovili jako v předcházejících létech na začátek měsíce května, tentokráte přímo na sváteční den 1. 5. 2015. Předpokládaný začátek závodu plánujeme na 13 hodinu, aby všichni stačili včas dorazit. Podobně jako v posledních ročnících bychom chtěli náš závod pořadatelsky spojit i s jinou akcí, a to s orientačním závodem v rámci SPORTTOUR Opava, což je regionální seriál soutěží v různých sportech.
Zatím potvrdili či přislíbili svou účast pravidelní účastníci našich závodů, kteří se ve svých kategoriích opakovaně umísťují na předních místech – Milan Lučný (Havířov), Bohuslav Hůlka (Praha), Jarmila Mrtková (Dvůr Králové), Miroslav Špidlen (Tanvald), Jiří Michelfeit (Havířov), Pavla Štanclová (Opava) a Petra Severýnová a Martina Petrovická (obě Vrchlabí). Pořadatelé samozřejmě opět očekávají silnou účast závodníků z ÚSP Hrabyně, ze sdružení ALFA HANDICAP (Přerov), HANDI JOBS, (Dětmarovice) či APROPO (Havířov), kteří obvykle tvoří převážnou část startovní listiny. Bude vypsána i kategorie pro mládež, takže předpokládáme mimo jiné i účast žáků ze základní školy pro tělesně postižené Dostojevského v Opavě.
Doufáme, že překonání zdravotních nesnází dovolí dorazit do Opavy i dvěma nestorům těchto orientačních závodů, a to Bohumilovi Mrvovi a Petrovi Krystkovi. Oba spolu s Alenou Srokovou z Hrabyně se jako jediní ze současných pravidelných účastníků zúčastnili prvního ročníku tohoto závodu v již zmíněném roce 1998.
Pořadatelé z TJ Opava se velice těší na všechny zájemce o sportovní vyžití s orientační mapou a buzolou na prvomájovém setkání v Opavě.